Należymy do ASIS

Co to jest ASIS?

ASIS to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające praktyków profesjonalnie zajmujących się seksuologią somatyczną i integracyjną. Pełna oryginalna nazwa stowarzyszenia to The Association of Somatic and Integrative Sexologists.  

Jaka jest misja ASIS?

Każdy z nas rodzi wyposażony przez naturę w potencjał seksualności. Zdrowie seksualne i przyjemność seksualna są naszym prawem od urodzenia. ASIS zajmuje się ulepszaniem życia ludzi poprzez wspieranie ich w odkrywaniu pełnego potencjału seksualnego i korzystania z niego w pełni, budowanie świadomości na temat zawodu praktyka seksuologii somatycznej oraz dbanie o zapewnianie wysokich profesjonalnych kryteriów dla praktyków pracujących w tej dziedzinie.

Jakie są cele i zadania ASIS?

Celami i zadaniami ASIS są:

  1. Ustanowienie seksuologii somatycznej jako uznanej praktyki terapeutycznej i zawodowej o wysokich standardach dbałości o bezpieczeństwo klientów i praktyków.
  2. Stworzenie silnej społeczności seksuologów somatycznych i integracyjnych z multidyscyplinarnych środowisk oraz promowanie dialogu, wymiany informacji i wzajemnego wsparcia między członkami.
  3. Utrzymywanie i promowanie standardów, etyki i profesjonalizmu wśród swoich członków.
  4. Dostarczanie opinii publicznej informacji i edukacji na temat praktyków i praktyk.
  5. Rozwijanie i wspieranie działania, które sprzyjają rozwojowi i zrozumieniu seksuologii somatycznej, w tym organizowanie warsztatów, seminariów i innych spotkań, które prezentują pracę wszystkim zainteresowanym i/lub wspomagają ustawiczny rozwój zawodowy członków.

Czym jest seksuologia somatyczna?

Seksuologia somatyczna to różnorodna dziedzina, jednak wspólnym celem członków ASIS jest wspieranie indywidualnego rozwoju osobistego Klientów oraz ciągła poprawa ich szeroko rozumianego dobrostanu a więc samopoczucia emocjonalnego, fizycznego, umysłowego, duchowego i seksualnego przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Członkowie ASIS mogą pracować w różnych, choć pokrewnych dziedzinach. Obejmują one ogólnie terapie mówione (np. coaching, poradnictwo, edukacja, psychoterapia) i/lub modalności somatyczne (np. coaching ciała, praca z oddechem, masaż, macierzyństwo zastępcze, uwalnianie traumy) i/lub pracę z energią (np. szamanizm seksualny, praktyki tantryczne i taoistyczne).

Kodeks postępowania etycznego ASIS

Jednym z głównych założeń ASIS jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo w pracy z klientem (tak klienta jak i terapeuty). Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie jakichkolwiek nadużyć  na polu ludzkiej psychiki i seksualności, które są nad wyraz delikatnymi obszarami naszego człowieczeństwa. Członkowie ASIS zobowiązani są do przestrzegania Kodeksu postępowania etycznego ASIS. 

Celem Kodeksu postępowania etycznego ASIS jest utrzymywanie i promowanie standardów, etyki i profesjonalizmu wśród swoich Członków. Kodeks wyznacza standardy, do których dążą Członkowie ASIS i są zobowiązani przestrzegać ich najlepiej, jak potrafią. Ponadto Członkowie ponoszą odpowiedzialność przed stowarzyszeniem za wszelkie działania odbiegające od standardów określonych przez kodeks postępowania etycznego ASIS. 

Zgodnie z Kodeksem postępowania etycznego ASIS w sesjach praktykujący pozostaje ubrany podczas dotykania Klientów, a dotyk jest tylko jednokierunkowy tzn. Praktykujący do Klienta. Jeśli Klienci chcą nauczyć się interpersonalnych umiejętności erotycznych, prosimy, aby przyprowadzili swoich partnerów.

Obowiązkiem Praktykującego jest zapewnienie podjęcia odpowiednich środków zapobiegawczych przeciwko przenoszeniu chorób zakaźnych i infekcji. Profesjonalny protokół intymnego dotyku obejmuje dla utrzymania właściwego poziomu higieny i ochrony Klienta jak i Praktykującego użycie odpowiednich rękawiczek. 

Kodeks postępowania etycznego ASIS w całości jest udostępniony na stronie www.the-asis.org.

Rozpocznij świadomą pracę z ciałem

Zapraszamy do doświadczenia w Pełni. Skontaktuj się z nami i zapisz się na masaż.